Nedela 12. máj 2024Meniny má Pankrác

Boston a Dallas sa ujali vedenia 2:1 na zápasy

Celtics zvíťazil na palubovke Clevelandu 106:93, Dallas doma zvládol súboj s Oklahomou City 105:101. ,aktualizované

Carolina znížila proti Rangers na 1:3 na zápasy, Dallas vedie 2:1

O rozhodujúci gól Caroliny sa postaral v 57. minúte obranca Brady Skjei v presilovke. Išlo o vôbec prvý gól Hurricanes v početnej výhode v celej sérii, predchádzajúcich 16 presiloviek nevyužili.,aktualizované

Česi zdolali Nórsko 6:3, Červenka: Dôležité sú tri body

Česi začali od úvodu aktívne, ale na druhej strane mohol otvoriť skóre Rönnild. Favorit naďalej pokračoval vo vysokom tempe a v 7. minúte otvoril skóre kapitán Červenka.,aktualizované

USA porazili Nemecko 6:1, Kahun: Američania ukázali svoju silu

Nemci začali dôrazne, ale k otvoreniu skóre im nepomohla ani presilovka v 10. minúte a po nej sa ujali vedenia Američania. Usadili sa pred Niederbergerom a Kesselringovu strelu tečoval Tkachuk - 1:0.

Lobotkov Neapol prehral s Bolognou v 36. kole Serie A

Obhajcovia titulu figurujú na 8. mieste tabuľky zaručujúcom účasť v budúcej sezóne Európskej konferenčnej ligy.,aktualizované

Hokejisti Poľska po 22 rokoch neúčasti medzi elitou podľahli Lotyšom

Poliaci nastúpia na ďalší duel v nedeľu od 20.20 h proti Švédsku, Lotyši budú hrať v rovnaký deň od 16.20 h s Kazachstanom.,aktualizované

Florbalistky Slovenska zdolali na MSJ Poľky v zápase o 5. miesto

Poľky tak nevyužili šancu oplatiť Slovenkám prehru z domáceho šampionátu v roku 2022.

Salkazanov si zaistil miestenku na OH do Paríža

Salkazanov využil poslednú šancu pre slovenské zápasenie zaistiť si miestenku a pod piatimi kruhmi ho čaká premiéra.,aktualizované

Ronaldo titul nezíska, z 19. ligovej trofeje sa radoval Al-Hilal

Mitrovič zaostáva medzi strelcami za hviezdnym Portugalčanom Cristianom Ronaldom o sedem gólov.

Mainz zdolal Borussiu Dortmund

Štvrté RB Lipsko doma remizovalo s Werderom Brémy 1:1, deľbu bodov zariadil v 61. minúte striedajúci Benjamin Šeško.

Vo finále EL si zahrajú CS Gloria 2018 a Storhamar Elite

Finále Final Four je na programe v nedeľu.

Bajčiová v Bratislave so zlatým double na ME v pretláčaní

Bajčiová za domácimi stolmi ani raz neokúsila trpkosť prehry.

Levice otvorili finálovú sériu výhrou nad Rytiermi

V sérii hranej na tri víťazstvá sa tak ujali vedenia 1:0 na zápasy.,aktualizované

Juniorka Vojtíšková obsadila na ME v horskej cyklistike 27. miesto

Medzi juniormi sa spomedzi Slovákov najviac darilo Lukášovi Vranákovi, ktorý obsadil 33. pozíciu.

Hokejisti Rakúska podľahli Dánom, Blichfeld s troma bodmi

Dáni sa o necelých 24 hodín neskôr stretnú s Kanadou, Rakúšania tiež nastúpia na svoj druhý zápas v nedeľu, keď ich o 20.20 čaká Švajčiarsko.,aktualizované

Sparta remizovala v šlágri so Slaviou, dohrala bez Haraslína

Slovácku sa nepodarilo zvíťaziť už dva mesiace, na pôde Viktorie Plzeň prehralo 2:4.

Nys uspel vo štvrtej etape Okolo Maďarska a upevnil si post lídra

Štvrtá etapa merala 165,5 km a viedla z Budapešti do Etyeku.,aktualizované

Giro: Pogačar triumfoval v 8. etape a upevnil si ružový dres

Etapa mala kopcovitý profil, na trati bola pripravená jedna horská prémia druhej kategórie, jedna tretej a záverečné stúpanie s dĺžkou 14,7 km a priemerným sklonom 7%.,aktualizované

O titul v hokejbale sa pobijú LG Bratislava a Považská Bystrica

Bratislavčania v pozícii víťaza základnej časti zdolali v rozhodujúcom piatom zápase semifinále play off Popradských pirátov 3:2 po predĺžení.

Bayern trápi početná maródka, zranili sa Gnabry, Sane, Musiala aj Kane

Gnabrymu v piatok lekári diagnostikovali natrhnutý sval v ľavom stehne.

Veľká Británia viedla nad Kanadou, nakoniec prehrala 2:4

Vysoký favorit zápasu sa tradične potreboval rozbehnúť a Briti nelenili, tento faktor využili agilným prístom. Už po dvoch minútach dali gól, ktorý zrušila úspešná výzva kanadského trénera na preskúmanie videom.,aktualizované

MS2024: Tavares bude kapitán Kanady

Tavares sa ku kanadskému tímu pripojil krátko pred otváracím zápasom, v ktorom úradujúci majstri sveta výsledkovo splnili rolu favorita.

MS2024: Pardavý avizuje zmeny v obrane, proti Kazachom bez Daňa

Slováci si uvedomovali silu Kazachstanu, ktorý vstúpil do MS sobotňajším víťazstvom nad Francúzskom 3:1.

Francúzsko podľahlo Kazachstanu 1:3, Savickij s dvoma bodmi

Francúzi mali skvelý úvod, súpera zatlačili do defenzívy a po prihrávke Boudona otvoril skóre duelu Cantagallo po 120 sekundách.

Nadal v Ríme nestačil na Hurkacza a vypadol už v 2. kole

Nadal sa trápil na podaní, keďže po svojom prvom aj druhom servise získal iba približne polovicu bodov.

Bývalý tenista Roddick prehovoril o svojom zdraví, trpí rakovinou kože

Roddick pripísal rakovinu kože dlhým hodinám, ktoré strávil pri hraní tenisu na slnku. Apeloval na rodičov, aby svoje deti natierali opaľovacím krémom.

Djokovič je po údere fľašou v poriadku a pokračuje na turnaji v Ríme

Ďakujem za správy plné obáv. Bola to nehoda a som v poriadku, odpočívam v hoteli s ľadovým obkladom. Vidíme sa v nedeľu, napísal Djokovič.

Švédi ukázali svoju silu v šlágri s USA, Hedman: Dôležitý triumf

Švédi po dvoch tretinách viedli 3:1, no v úvode tretieho dejstva zdramatizoval zápas presným zásahom Brock Nelson. Američania mali k dispozícii dve početné výhody, ktoré nevyužili.

Karate: Bakoš Suchánková získala zlato v kumite do 61 kg

Pre Bakoš Suchánkovú je to druhý titul európskej šampiónky, prvý vybojovala pred dvoma rokmi.

Fodrek vsadil na ME17 na overené mená: Mužstvo sa tvorí dlhodobo

Mladí Slováci sa na vrcholnom európskom podujatí predstavia po tom, čo si účasť vybojovali úspešným absolvovaním turnaja druhej fázy kvalifikácie v marci v Grécku.

Čulenová skončila ôsma v A-finále K1 na 1000 m v Szegede

Bianka Sidová vyhrala B-finále a celkovo ju klasifikovali na 10. priečke. Deblkanoisti Peter Kizek s Eduardom Strýčkom dopádlovali v B-finále na šiestej pozícii, v konečnom účtovaní boli 15.

McDavid vyrovnal zápis Messiera v počte asistencií z roku 1989

McDavid zariadil svojmu tímu predĺženie, keď vyrovnal v 46. minúte na 3:3. Bodovou žatvou si napravil chuť z prvého zápasu vo Vancouveri (4:5), v ktorom nevystrelil ani raz na bránku.

Indiana a Denver znížili sériu na 1:2, Jokič siahal na triple double

Nuggets potiahol Nikola Jokič, ktorému chýbala k triple double jediná asistencia. Rovnako ako jeho spoluhráč Jamal Murray zaznamenal 24 bodov, ku ktorým pridal 14 doskokov a 9 asistencií. ,aktualizované

Česi zachovali po neuznanom góle rozvahu a vyhrali v nájazdoch

Neuznaný gól z hry prišiel v 39. minúte z hokejky Ondřeja Paláta. Nasledovala trénerská výzva od Jukku Jalonena a rozhodcovia gól neuznali pre faul Davida Tomáška na brankára Harriho Säteriho.

Florida využila 4 presilovky a zdolala Boston 6:2, v sérii vedie 2:1

Hráči Floridy prestrieľali súpera 33:17 a až štyri presné zásahy zaznamenali v početnej výhode. Dva góly v stretnutí zaznamenal Evan Rodrigues, tri asistencie si pripísal Matthew Tkachuk.,aktualizované

Budenholzer údajne prijal ponuku Phoenixu Suns na post trénera

Budenholzer pôsobil naposledy v Milwaukee, kde strávil päť sezón a v roku 2021 zdolal vo finále práve Phoenix (4:2). V novom klube podpísal údajne päťročnú zmluvu.