Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 8. marec 2025Meniny má Alan a Alana

Úprimne ľutujeme, že sme nenašli odkaz na ktorý ste boli nasmerovaní, ale stránka ktorú hľadáte pravdepodobne nikdy neexistovala

SaS chce zakotviť dĺžku možnosti prerušenia doktorandského štúdia

SaS tak chce prispieť k lepšiemu skĺbeniu pracovného a súkromného života študentov, respektíve študentiek doktorandského štúdia.

- Nájomné za byty vo väčšine slovenských miest v závere minulého roka medziročne vzrástlo o desiatky, niekde aj o stovky eur.

- Suspendovaný juhokórejský prezident Jun Sok-jol opustil väznicu. Rozhodla o tom prokuratúra, pretože súd zrušil jeho zatykač.

- Noc 88-ročného pápeža Františka v Gemelliho nemocnici, kde sa lieči so zápalom pľúc, bola pokojná.

- Muža z amerického štátu Južná Karolína odsúdeného za vraždu rodičov svojej bývalej priateľky popravili zastrelením.

- Grécky parlament zamietol návrh na vyslovenie nedôvery vláde premiéra Kyriakosa Mitsotakisa za jej prístup k vyšetrovaniu najhoršieho železničného nešťastia v krajine spred dvoch rokov, ktoré si vyžiadalo 57 mŕtvych a desiatky zranených.

- Sýrske bezpečnostné zložky bojujúce s militantmi vernými zvrhnutému prezidentovi Bašárovi Asadovi v piatok zabili 134 civilistov z alavitskej menšiny.

- Americký prezident Donald Trump poslal iránskej vláde list, v ktorom navrhuje nové rokovania o jadrovom programe Iránu.

- Ukrajina si želá mier, a to čo najskôr. Povedal to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pred budúcotýždňovými rokovaniami Kyjeva s americkými predstaviteľmi v Saudskej Arábii.

- Americký basketbalista DeMar DeRozan z tímu Sacramento Kings dostal od vedenia NBA pokutu 25.000 dolárov za kritiku rozhodcov po zápase s Denverom Nuggets.

- Jemenskí povstalci húsíovia obnovia útoky na lodnú dopravu, ak Izrael do štyroch dní neprestane blokovať dodávky pomoci do Pásma Gazy, oznámil vodca povstalcov Abdul Malik bin Badr ud-Dín al-Húsí.

- Bosniansky ústavný súd pozastavil v piatok platnosť novej legislatívy, ktorá mala na území bosnianskej Republiky srbskej (RS) zakázať pôsobnosť celoštátnej polície i justičných orgánov.

- Desaťtisíce ukrajinských vojakov, ktorí v auguste nečakane vpadli do ruskej Kurskej oblasti a obsadili časti tohto územia, sú takmer obkľúčené ruskými silami a odrezané od hlavných zásobovacích línií.

- Český hokejový brankár Petr Mrázek sa po siedmich rokoch vrátil do klubu Detroit Red Wings.

- Zdravotný stav pápeža Františka ostáva stabilizovaný, oznámil Vatikán. Pápež je už tri týždne v nemocnici s obojstranným zápalom pľúc.

- Slovenskí futsalisti zaznamenali v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2026 druhé víťazstvo. V treťom zápase 3. skupiny triumfovali nad Tureckom 7:2.

- Desaťtisíce ľudí vyšli do ulíc Belehradu a ďalších srbských miest, aby sa zapojili do generálneho štrajku, ktorý na tento deň zvolali študenti v rámci dlhodobých protestov proti korupcii v tejto balkánskej krajine.

- Trojicu Bulharov žijúcich v Británii usvedčili v Londýne z rozsiahlej špionáže pre Rusko.

- Slovenská republika podala 27. februára medzištátny podnet na Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) proti Belgickému kráľovstvu v súvislosti s úmrtím Jozefa Chovanca na letisku Charleroi. ESĽP tento podnet zaevidoval.

- Na Malostranskom námestí v Prahe sa zišlo niekoľko stoviek ľudí, aby upozornili na výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho spolupracovníkov týkajúce sa medzinárodnej a bezpečnostnej politiky.

- Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa sa domnieva, že kapacita Washingtonu na uvalenie nových protiruských sankcií ešte nie je úplne vyčerpaná, vyhlásil hlavný ekonomický poradca Bieleho domu Kevin Hassett.