Päťmesačné rysie mláďa sa minulý rok objavilo na dvore rodinného domu v Liptovskej Kokave. Bolo dehydrované, podvyživené a takmer na pokraji smrti.
Cieľom kampane Zastavme africký mor ošípaných je zvyšovať povedomie chovateľov ošípaných, poľovníkov a veterinárov o tejto vysoko nákazlivej chorobe, ktorá je pre človeka neškodná.
Ovčia populácia na Novom Zélande v júni 2022 predstavovala 25,3 milióna jedincov, čo je o dve percentá, respektíve o 400.000, oviec menej, ako pri predošlom sčítaní pred piatimi rokmi.
Cieľom štúdie nie je len samotný odhad početnosti veľkosti populácie medveďa na území Slovenska, ale aj ďalších veľkých šeliem, rysa a vlka.
Syseľ pasienkový pre svoj život potrebuje dobrý rozhľad a pasienok je tak preňho ideálny.
Obec Ihráč po preverení situácie so starostom, lesníkom a Zásahovým tímom ŠOP SR označila na svojom profile túto správu ako nepravdivú.
Aj keď je trend v iných krajinách taký, že sa prikrmujú vtáky celoročne, nepovažujeme to za dobré riešenie, poznamenal Gúgh zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti/BirdLife.
Do špeciálnych klietok v kritických lokalitách na území hlavného mesta zároveň odchytili 50 najproblémovejších diviakov.
Jedno zastrelila polícia a druhé uspal veterinárny lekár.
MŽP pripomína, že zvýšený počet stretnutí medveďa s človekom súvisí aj s kukuricou, ktorú pestujú poľnohospodári v podhorských oblastiach.
Jedného hada odchytili ochranári na strome, doplnila polícia.
Miestnym obyvateľom sa dosiaľ podarilo z vody zachrániť 13 ľudí.
V mestskej časti Oškerda, Kysucké Nové Mesto sa ošetrovateľ nevrátil z výbehu exotických šeliem. ,aktualizované
Na brífingu v Zázrivej to v utorok oznámil generálny riaditeľ Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Dušan Karaska.
Podľa vedeckej štúdie sa ukázalo, že komáre uprednostňovali vôňu dobrovoľníkov, ktorí sa umývali tromi zo štyroch testovaných značiek mydiel.
Bojnickú zoo v jej doterajšej histórii viedlo šesť riaditeľov.
Riešením je kombinácia odstránenia príčin vzniku zmeny správania sa medveďov s identifikáciou tých, ktorí ho majú už nenávratne zmenené, objasňuje MŽP.
Informovala o tom trenčianska polícia na sociálnej sieti.
Hlavná kaprová sezóna sa začína 1. júna.
Keďže bola mierna zima, ochranári predpokladajú nižšiu mortalitu.
Surfera identifikovali miestne médiá ako 46-ročného učiteľa Simona Baccanellowa. Žralok ho v sobotu napadol na pláži Walkers Rock v štáte Južná Austrália, informovala tamojšia polícia v oznámení.
Podľa úradov ich zabili preto, lebo levy útočili na stáda.
Cieľom Svetového dňa sťahovavého vtáctva je zvyšovať povedomie verejnosti o sťahovavom vtáctve a jeho význame v rôznych ekosystémoch.
Práve obdobie straty plachosti môže byť pre hluchánicu zradné. Hrozí jej zranenie, ktoré, hoci neúmyselne, môže spôsobiť človek, pes alebo premávka v podhorí.
Naopak nezvyčajne teplé počasie môže spôsobiť skorší začiatok hniezdenia.
Spoločenská hodnota jedného zvieraťa je 2000 eur.
Je pravdepodobné, že medvieďa sa stratilo či vzdialilo od svojej matky, ktorá ho teraz hľadá.
Jedince majú podľa ornitológov prílet na hniezdiská načasovaný na obdobie, keď tam nájdu dostatok potravy. Tú okrem hrabošov tvorí najmä hmyz ako kobylky či koníky.
Keď už návštevník lesa medveďa stretne, pre obranu môže zodvihnúť ruky a začať kričať.
Ochranári dodávajú, že na obdobie rodenia mláďat by mali pamätať aj majitelia štvornohých miláčikov. Svojich psíkov by mali mať počas prechádzok na vôdzke.
Celkovo zo Slovenska odborníci presunuli osem rysov karpatských.
V súčasnosti majú ochranári so Slovenským vodohospodárskym podnikom podpísanú dohodu o spolupráci pri likvidácii bobrích stavieb.
Výzva na túto dotáciu je otvorená od 10. mája do 26. mája 2023.
Pôvodne mal kabaret Moulin Rouge v pláne vyradiť zo svojho programu všetky čísla so zvieratami v roku 2024, ale vzhľadom na protesty ochrancov zvierat pristúpil k jeho realizácii skôr.
Premnožené roje kobyliek ovplyvňujú živobytie asi desatiny ľudstva, odhadol profesor Iain Couzin z Inštitútu správania zvierat Maxa Plancka, ktorý nebol zapojený do štúdie.
Novými chlpatými obyvateľmi hlavného sídla kráľa v Londýne sú Bluebell a Beth, dva záchranárske psy patriace manželke kráľa Karola III., kráľovnej manželke Camille.
Usmrtené zviera našli obyvatelia v stredu (3. 5.) v skorých ranných hodinách.
Pravdepodobnou príčinou smrti bol súboj s iným, silnejším orlom.
Krokodíly sú na tropickom severe Austrálie bežné, ale ich útoky na ľudí sú zriedkavé.
Návštevníci si mohli pozrieť jazdiareň žrebčína i jeho hipologické expozície.