Veselovský vysvetľuje, že za úbytkom plamienok stojí viacero faktorov. Tieto sovy využívajú na hniezda rôzne dutiny v podkroviach hospodárskych budov.
Svojim rodičom, ale i chovateľom robí Eze podľa neho veľkú radosť a odvaha mu nechýba.
Na Slovensku žije okolo 300 párov výra skalného, je to najväčšia sova.
Lebka je zďaleka najlepším exemplárom krokodíla Baru, aký sa doteraz našiel.
Orliak morský je najväčší dravý vták vyskytujúci sa na Slovensku.
Víťazný tím Young Birders Slovakia tu počas 23 hodín identifikoval spolu 160 vtáčích druhov. V európskom meradle sa Slovensku s 202 pozorovanými operencami umiestnilo na 11. mieste.
Podobne ako morčatá aj urzony sa rodia dobre vyvinuté, s otvorenými očami a sú osrstené.
Ochranárov teší, keď sú ľudia tolerantní voči okrídleným podnájomníkom. Stačí im pokoj, kým lokalitu neopustia vtáčence.
Všetkým trom bocianom pred samotným vypustením nainštalovali ošetrovatelia telemetrické zariadenie.
Policajti spozorovali najprv kačice na kamerovom systéme.
Organizátori dobročinného projektu chcú vybrať dostatok financií pre zoologické záhrady a minimalizovať dosah vládnych opatrení súvisiacich s pandémiou ochorenia COVID-19.
Pri rasách psov, ktoré majú dlhé chlpy veľmi podobné vlasu, je jar obdobím strihania. Každá rasa sa strihá podľa určitých pravidiel, tvrdí Kližan.
Záujem o ňu už prejavili i spoločnosti z Nemecka, Grécka, Poľska, Rakúska, Kazachstanu, Tadžikistanu, Malajzie, Thajska, Južnej Kórey, Libanonu, Iránu a Argentíny.
Pred aktuálnou sezónou zrekonštruovali voliéry pre opice, rozšírili vivárium, spestrením areálu bude aj nová skalka s kaktusmi a korytnačkami.
Chránená je aj lastovička – dažďovník tmavý, belorítka obyčajná, sokol, bobor, bocian biely či užovka stromová.
Uväzovať psa by po novom bolo možné len počas jeho kŕmenia lebo na dobu vyšetrovania a ošetrovania psa.
Kolibriarika identifikovali ornitológovia podľa spevu.
Zabezpečte svojmu domácemu miláčikovi dobré a pevné zdravie vďaka kvalitnému krmivu.
Medveď má vyvinutý čuch, pomocou ktorého sa orientuje v prostredí pri vyhľadávaní potravy alebo iných medveďov, prípadne pri zisťovaní nebezpečenstva.
Žltáčik zanoväťový nachádza optimálne podmienky na veľkom území, kde sú jednotlivé hustejšie osídlené lokality navzájom prepojené biokoridormi – sieťou vhodných biotopov.
Osobitný pokoj potrebujú napríklad vtáky v čase hniezdenia.
Ako na štvrtkovej tlačovej konferencii povedal primátor Jaroslav Polaček, mesto plánuje s útulkom podpísať zmluvu o poskytovaní služieb karanténnej stanice v najbližších dňoch.
Makaky tohto druhu sú považované za neškodné a pomerne plaché. Polícia však obyvateľov mesta varovala, aby ich nekŕmili.,aktualizované
U tých vtákov, ktoré hniezdia v kolóniách, sa pri vyrušení stáva, že v panike vyskáču z hniezd a naspäť sa už vrátiť nevedia.
Najdlhšie slúžiacim koňom od založenia služobnej hipológie na Slovensku bol Barón. Na bratislavskom oddelení odslúžil takmer štvrťstoročie.
Hniezdnu podložku pre bociana bieleho osadili na 30-metrovom komíne členovia Základnej organizácie Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny (ZO SZOPK) v Prievidzi.
Migrácia vtákov vznikala evolúciou vtáčích druhov, Zeme a jej klímy ako reakcia na sezónny dostatok alebo nedostatok potravy
Psíky do útulku vozí mestská polícia, ktorá robí odchyty. V centre zvieratá vyšetria, pobudnú v karanténe a následne ich ponúknu na adopciu.
Tento druh chovali 15 rokov, a to od roku 1985. V uvedenom období nezaznamenali žiadne chovateľské úspechy.
Prvými tohtoročnými adopciami boli už tri dni po Novom roku mačky Lissy a Lisso, aj psy Keny, Rex, Denny, Irjo, Nosko a Amor.
V tabuľke návštevnosti evidujeme v prvom štvrťroku sotva 700 návštevníkov, informuje Eva Malešová.
Na novom webe nechýba ani priestor na poďakovanie sa množstvu ľudí, ktorí psom pomáhajú.
Karanténna stanica sa už dlhšie snaží získať financie napríklad na nové prepravky pre zvieratá.
Záchranná stanica funguje v Zázrivej na Orave od roku 2001 a zameriava sa na záchranu poranených či chorých zvierat a opustených mláďat, ich rehabilitáciu a návrat do prírody.
Podľa Bystrickej Mačačárne je túlavých mačiek niekoľkonásobne viac ako psov. Väčšinou sa na ulicu dostávajú po nechuti človeka postarať sa o to, čo spôsobilo jeho zviera.
Ľudia môžu zvieratám do kotercov priniesť plachty, prestieradlá, oblečenie na periny, uteráky, hračky, obojky, vôdzky či dezinfekciu.
Samospráva chce aj takýmto spôsobom zabezpečiť čistotu v uliciach mesta a motivovať nových majiteľov psov, aby hneď od začiatku chovu získali návyk zbierania exkrementov po svojich miláčikoch.
Útulok funguje v rámci dobrovoľníctva už viac ako 20 rokov.
Na cestách zomierajú najviac dospelé žaby, ktoré sa presúvajú zo zimovísk na miesta rozmnožovania.
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov prispieva aj preto, že mesto nemá zriadený svoj vlastný útulok pre opustené zvieratá.