Drobným hlodavcom, ktoré chováme doma, vysoké teploty nerobia dobre. Starostlivosť o ne treba počas letných mesiacov zvýšiť.
Vysoké teploty nepotrápili v posledných dňoch len ľudí, ale aj zvieratá.
Dobrovoľníčky z OZ Mačky Zvolen sú vždy pri pripravené vyraziť k mačkám, ktoré potrebujú pomoc.
Doberman Kairo bol relatívne zdravým psom. Na prechádzke z ničoho nič spadol na zem a už sa nepostavil.
Opuch na mozgu spôsobil Zoe niekoľko zdravotných problémov. Postupne sa zotavuje, no úplne zdravá zrejme nikdy nebude.
Premnožené túlavé mačky sú problémom nejedného mesta. Vo Zvolene ich dobrovoľníčky riešia denno-denne.
Na Panónskej ceste na Patrónke budú demolovať jednu z budov. Mačkám, ktoré sa v jej blízkosti pohybujú, hrozí nebezpečenstvo.
Množstvo psov, ktoré sa posledný májový víkend „potulovali“ po Kráľovej pri Zvolene, zaskočilo domácich. Nebolo sa ich však treba báť.
Množiteľský biznis na Slovensku prekvitá, ročne sa vyvezie zo Slovenska približne 100 tisíc šteniat od množiteľov.
Pomáhať nechceným psom sa dá aj vo svadobný deň. Možno to znie trochu netradične, ale čerství manželia Tomáš a Andrea sú toho príkladom.
Na účet Občianskeho združenia (OZ) Dog Azyl prišlo do dnešného dňa 19.000 eur, povedala pre TASR predsedníčka OZ Marcela Juričková.
Psy z útulku sú vďačné za každý kontakt s človekom a každú príležitosť prebehnúť sa. Každý deň netrpezlivo čakajú na venčiarov.
Držanie psa na reťazi nie je v našich podmienkach nič výnimočné. Krátka reťaz však poznačí psa na celý život.
Túlavé mačky po petržalských uliciach nenechali ľahostajných budúcich umelcov. Rozhodli sa o ne postarať a ponúknuť im lepší život.
Ich domovom je ulica, sú plaché a málokedy sa vedia naučiť žiť s človekom v domácnosti. Pouličné mačky žijú na ulici nie vlastnou vinou, ale zvládajú to.
Mirka chodila venčiť psíkov do útulku. Mala dvoch obľúbených, za ktorými veľmi smútila, keď si našli novú rodinu. Rodičia však o psovi nechceli ani počuť.
Slovenská aliancia ochrancov zvierat spustila ešte v minulom roku kampaň Zviera nie je vec. V rámci nej zbierajú aktivisti podpisy pod petíciu za prijatie komplexného Zákona o ochrane zvierat.
Desať zvierat pod jednou strechou. Prišli postupne, lebo potrebovali pomoc. Veterinárka ich nedokázala nechať na ulici.
Mysleli si, že zachraňujú psíkov, no nedokázali sa o nich postarať. Držali ich zatvorených, bez akéhokoľvek venčenia.
Sučky pochádzajúce z množiarní nie sú v útulkoch zriedkavými prírastkami. Tie, ktoré sa do útulkov dostanú, majú šťastie. Mnohé však končia ubité lopatami alebo vyhodené niekde pri ceste.
Nikola s priateľom sa starajú o osem psov. Vždy, keď nájdu nejakého, ktorý potrebuje pomoc, ujmú sa ho.
Arko žil na krátkej reťazi, neskôr sa túlal po uliciach. Nakoniec sa dostal do karanténnej stanice, kde ho dohrýzli psy.
Netradičná záľuba mladej ženy. Sliepky z klietkových chovov, ktoré už nevládzu znášať vajcia, zachraňuje pred smrťou a poskytuje im priestor na dôstojné dožitie.
Tuláčku Bleky našli so zdevastovanou nôžkou, ktorú jej museli amputovať. Pomaly sa zotavila a začala si zvykať na nový život. Pozrite, ako sa jej to podarilo.
Týraný hladom s dierou v hlave, Áron bezvládne ležal pri ceste. Po tele mal stovky kliešťov, muchy na neho kládli vajíčka. Áronov život sa však nemal skončiť takto.
Niektorí psí či mačací útulkáči sú rodení herci a pôsobia dojmom, akoby si pred reláciou prečítali scenár. Iní sú introverti, chaotici, alebo jednoducho spontánni dobrodruhovia – rovnako ako ľudia.
Šteniatko Zoe nechal niekto opustené v krabici pred karanténnou stanicou. Šťastie našla u Miti Luptákovej, ktorá sa hlucho-slepej sučke rozhodla pomôcť.
Deväťročný Martin sa rozhodol, že chce pomôcť nechceným psíkom. Poprosil mamu, aby oznámila všetkým príbuzným, že namiesto narodeninových darčekov chce psie granule, ktoré daruje útulku.
Útulky, ale aj domácnosti so psíkmi a mačkami sa pripravujú na zimu. Poradíme vám ako. Uvažujete o živom vianočnom darčeku? Útulkovo zisťovalo, kedy je vhodné priniesť psíka alebo mačku do rodiny.
To, čo sa niektorým zdá nepochopiteľné, je pre Jitku Frühaufovú samozrejmosťou. Ujala sa postreleného, ochrnutého psíka a pomáha mu žiť plnohodnotný život.
Anna je už 18 rokov vdova. Hoci sama nemá ľahký život, zachránila tri mačky, o ktoré sa obetavo stará. Do mačacieho sveta priviedla aj sučku Betinku.
Prípady, ktoré nemajú šancu v útulku prežiť, končia v dočasných opaterách. Dočaskári sa o nich starajú, kým sa im nepodarí nájsť nový domov. Neraz aj niekoľko rokov.
Na Slovensko prichádza jedinečný projekt záchrany zvierat. Aplikáciu GobyPet môžete mať aj vy stále pri sebe. Pomoc túlavým zvieratám sa zjednoduší. Pozrite sa ako.
Slovenska žijúca v Čechách Anna Seryjová zachránila už desiatky psov zo slovenských útulkov. Hovorí, že na Slovensku je situácia s nechcenými psíkmi oveľa horšia ako v Čechách.
Psy z ulice, osád alebo vyhodené niekde v lese, majú za sebou ťažké osudy. Boj o život vyhrávajú vďaka zanietenosti ľudí v útulkoch.
Lukáš Slovák komunikuje so psami v psej reči. Za pár minút dokáže presvedčiť aj agresívneho pitbula, aby sa správal „ľudsky“.
Niekto sa rozhodol Martine zákerne ublížiť. Otrávil jej milovaného psa. Namiesto mŕtvej Ťapky sa rozhodla adoptovať si z útulku novú. Ale také jednoduché to nakoniec nebolo.
Dve bezmocné niekoľkodňové mačiatka vložili do igelitky a vyhodili ich do kríkov pri smetiakoch. Ich jediná šanca zachrániť si život bola mraučať o dušu.
Detské uvažovanie sa riadi vlastnou, neortodoxnou logikou. Malá Lucia nemá súrodencov a spôsob, akým to chcela vylepšiť, jej mamu doslova zaskočil.
Dvoch hendikepovaných kocúrov čakal život bez pohybu. Dokonca uvažovali o ich humánnom usmrtení. Alexandra Pavelková sa rozhodla dať im šancu.