Kanďárová si prevzala ocenenie na toxikologickom kongrese, kde vystúpila s prednáškou o význame tkanivového inžinierstva a využití rekonštituovaných 3D modelov ľudských tkanív v toxikológii.
Kanďárová získala ocenenie za príspevok v oblasti validácie a implementácie alternatívnych metód, nazývaných aj NAMs (New Approach Methodologies), ktoré využívajú inovatívne prístupy, bez nutnosti testovania na zvieratách. "Získanie ceny je pre mňa veľkou cťou. Verím, že moja cesta bude inšpiráciou pre mladých nádejných vedcov, ktorí chcú prispieť k bezpečnejšiemu testovaniu chemických látok a predísť pritom zbytočnému testovaniu na zvieratách všade tam, kde už vedecký pokrok umožňuje použiť alternatívy," uviedla Kanďárová.
Práca a znalosti vedkyne majú medzinárodný dosah. Na Slovensku vedie laboratórium európskej siete testovacích laboratórií SK-NETVAL, je členkou niekoľkých medzinárodných pracovných skupín. Zastáva funkciu prezidentky Európskej spoločnosti pre toxikológiu in vitro, najväčšieho európskeho združenia zoskupujúceho odborníkov v oblasti NAMs, využívajúcich in vitro a in silico metódy na hodnotenie bezpečnosti a mechanizmu účinkov látok.
Kanďárová si prevzala ocenenie na medzinárodnom toxikologickom kongrese, kde vystúpila s prednáškou o význame tkanivového inžinierstva a využití rekonštituovaných 3D modelov ľudských tkanív v toxikológii.