Viktória Forsterová na 100 m prekážok i Ján Volko na 200 m bez problémov postúpili z rozbehov do piatkového semifinále.
Národná antidopingová agentúra USADA informovala, že 34-ročná atlétka užila zakázaný prostriedok spironolacton.
Svetová atletika zakázala Rusom účasť na svojich podujatiach v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu. Svetový šampionát v Maďarsku je na programe od 19. do 27. augusta.
Forsterová rozhodla o zisku medaily v druhej polovici stovky, keď sa dravým záverom pretlačila zo štvrtej pozície na druhú.
Dvojnásobného olympionika v utorok informovala organizácia Sport Integrity, že pri januárovom pozitívnom teste na užívanie EPO dostal falošný výsledok.
Aj osemstovkárka Gabriela Gajanová už myslí aj na rebríček Svetovej atletiky pre účasť pod piatimi kruhmi a na Štiavničkách bežala naplno.
Za svojím najlepším časom sezóny zaostal o 15 stotín sekundy. ,aktualizované
Braz skočil na OH v Riu de Janeiro 6,03 m, čo je dodnes platný olympijský rekord.
Slovenskí atléti získali v doterajšej histórii MEJ dovedna 16 medailí, z toho 7 v ére bývalého Československa (1 – 4 – 2) a 9 (1 – 3 – 5) v ére samostatnosti od roku 1993.
Jakub Javor sa umiestnil na 29. priečke, Jakub Mikuš bol 36.,aktualizované
Hoci zvolenská rodáčka nemá medailu z olympiády, majstrovstiev sveta ani Európy, v análoch slovenskej atletiky je zapísaná zlatými písmenami.
Predstavte si, slnko, zalesnené kopce, malých aj veľkých bežcov s úsmevmi na tvárach. Skvelá atmosféra, miestne dobroty a hlavne - tie pravé trailové bežecké preteky.
Bolová vylepšila kontinentálne maximum o 58 stotín, no za svetovým, ktoré vlani v júli dosiahla olympijská šampiónka Sydney McLaughlinová, zaostala o 77 stotín.,aktualizované
Graya čakajú v mariborskom bazéne štarty na 100 a 200 m motýlik a 4x100 m voľný spôsob.
Kipyegonová už 2. júna vo Florencii vylepšila svetový rekord na 1500 metrov na 3:49,11 min a o týždeň na to aj v Paríži v päťtisícke na 14:05,20.
Nór Karsten Warholm vytvoril nový rekord Diamantovej ligy v behu na 400 cez prekážky, keď triumfoval časom 46,51 s.
Doterajšie maximum vylepšila o 4 sekundy a 69 stotín.,aktualizované
V behu na 100 metrov pokorila 55 rokov starý slovenský rekord, ktorý držala ešte od mexickej olympiády v roku 1968 Eva Glesková a mal hodnotu 11,29 s. Aktuálne má hodnotu 11,26 s.
Predchádzajúci slovenský rekord držala ešte od mexickej olympiády v roku 1968 Eva Glesková a mal hodnotu 11,29.,aktualizované
Rýchlejšie v tejto sezóne bežali iba dvakrát svetový rekordér Karsten Warholm z Nórska (46,52 a 46,76) a Američan Rai Benjamin doma v Eugene (46,62).
Jednotka integrity atletiky (AIU) ma dnes obvinila za údajné porušenie pravidiel, pretože som počas predošlých 12 mesiacov vynechala tri testy, citovala Amusanovú agentúra AFP.,aktualizované
Zoznam hviezd mal byť ešte bohatší, nebyť odhlásenia úradujúcej majsterky sveta a svetovej rekordérky na 100 m prekážok Tobi Amusenovej z Nigérie a Rasmusa Mägiho.
Dvadsaťdeväťročná atlétka mala na šampionáte útočiť na tretí titul svetovej šampiónky za sebou.
Nigérijčanka sa na podujatí pokúsi prekonať 35 rokov starý rekord mítingu Bulharky Jordanky Donkovovej.
Pôvodne malo stáť usporiadanie hier dve miliardy austrálskych dolárov, no podľa premiéra to podľa najnovších prepočtov má byť až približne 7 miliárd austrálskych dolárov.
Yulimar Rojasová z Venezuely potvrdila svoju dominaciu v trojskoku.
Informoval portál atletika.sk.,aktualizované
Slovenky v zložení Viktória Forsterová, Viktória Strýčková, Lenka Kovačovicová a Agáta Cellerová obsadili vo svojom druhom rozbehu 4. miesto a celkovo zaznamenali ôsmy najlepší čas.
Do hladkej stovky sa neprihlásila.
Pretekárka ŠK Dukla Banská Bystrica dosiahla vo vyrovnanej kvalifikácii 14,36 m a medzi tucet najlepších sa dostala z 11. pozície.,aktualizované
Tridsaťosemročný vytrvalec sa zároveň bude chcieť stať prvým atlétom v histórii, ktorý vyhrá tieto preteky päťkrát.
Na zoznam účastníkov 58. ročníka mítingu P-T-S, ktorý sa premiérovo uskutoční v Banskej Bystrici 20. júla so strieborným štatútom Wold Athletics Continental Tour, pribudli ďalšie zaujímavé mená.
Laczkó bol prvý z trojice slovenských paraatlétov, ktorí štartujú na svetovom šampionáte.
Súd označil za diskrimináciu predpis Svetovej atletiky, ktorý povoľuje ženám s vysokou prirodzenou hladinou testosterónu štartovať na stredných tratiach iba v prípade podstúpenia hormonálnej liečby.,aktualizované
V súťaži dvakrát skočila 6,93 metra a získala siedmy titul majsterky krajiny.
Za americkým rekordom zaostala iba o štyri stotiny sekundy.
Kipyegonová utvorila nový svetový rekord najskôr na 1500 m v talianskej Florencii, keď zabehla čas 3:49,11 min.
O štyri stotiny sekundy tak prekonala doterajšie sezónne maximum, ktoré mala na konte Marie-Josée Ta Louová z Pobrežia Slonoviny.
Minuloročný majster sveta v behu na 1500 m si chce zároveň šetriť sily na OH 2024 v Paríži.
Forsterová bude v Espoo kandidátkou na zisk medaily. V európskych tabuľkách tejto vekovej kategórie jej patrí 2. miesto.