IAAF však štartovku na 100 m prekážok uzavrela už v piatok 13. septembra, hoci sa nominácie potvrdzovali až do polnoci 16. septembra.
Dvadsaťosemročná Dibabová utrpela na augustovom mítingu Diamantovej ligy v Zürichu natrhnutie väzov v pravej päte.
V tíme je napríklad aj elitná výškarka Marija Lasickeneová, jediná úradujúca majsterka sveta vo výprave.
Organizátori najstaršieho európskeho maratónu zároveň prezradili aj mená niektorých favoritov, medzi ktorými nechýbajú ani slovenskí vytrvalci.
Montanová skončila štvrtá na MS 2011 i 2013, no Ruska Maria Savinovová, ktorá finišovala pred ňou, porušila dopingové pravidlá.
Dátum disciplinárneho konania zatiaľ nestanovili.
Mateja Tótha i Máriu Katerinku Czakovú čaká ich disciplína na MS v sobotu 28. septembra, keď obaja vyrazia na trať zhodne polhodinu pred polnocou.,aktualizované
Šiesty limitár, maratónec Tibor Sahajda, uprednostnil pred štartom v náročných klimatických podmienkach v Dauhe účasť na MMM v Košiciach, čo je zároveň slovenský šampionát v maratóne.
Šampionát v Katare sa začne 27. septembra a potrvá do 6. októbra.
V tejto sezónne strieborná na Panamerických hrách v Lime v behu na 100 m a bronzová z MS 2015 v Pekingu zo štafety na 4x100 m je podozrivá z porušenia antidopingových pravidiel.
Získala ju po odhalení dopingu u ruskej víťazky.
Na najdlhšie trvajúcu atletickú disciplínu päťdesiatku naberal kondíciu na vysokohorskom sústredení v talianskom Livignu.
Na triumfe sa piatimi bodmi za štvrté miesto v behu na 800 m (2:05,43 min) podieľala aj slovenská reprezentantka Gabriela Gajanová.
Momentálne už 128 športovcov z Ruska splnilo v tomto roku kritériá pre udelenie výnimky. ,aktualizované
Tento ročník bude výnimočný v tom, že sa uskutoční v rovnakom čase ako majstrovstvá sveta v Dauhe. Na kvalitu podujatia by to nemalo mať žiaden efekt.
Najlepší čas dosiahla Britka Alexandra Bellová.,aktualizované
Jej čas je o 23 sekúnd lepší ako predošlý rekord 1:04:51 h krajanky Joyciline Jepkosgeiovej z roku 2017.
Leeper sa narodil bez dolnej časti oboch nôh a behá s podkolennými protézami.
Semenyovej atletická kariéra sa dostala do slepej uličky po zavedení pravidla o maximálnej hladine testosterónu na tratiach od 400 m do míle.
Dvadsaťosemročnú Brazílčanku pozitívne testovali na doping po pretekoch, na ktorých hodom 65,98 metrov stanovila nový juhoamerický rekord.
Napriek smolnému zakončeniu sezóny Volkovi posledné preteky relatívne vyšli. ,aktualizované
Na štvrtkovej Veľkej cene Julisky v Prahe prekonal 215 cm na druhý pokus, no ponad 220 cm sa už nedostal.
Stal sa prvým mužom v histórii, ktorý obhájil guliarsky titul v Diamantovej lige.
Atraktívne podujatie na Alžbetinej ulici prinieslo hodnotné výkony, ktoré boli tentoraz na pozadí rozlúčky košických dvojičiek. Tie si pred fanúšikmi naposledy súťažne zaskákali.
Najrýchlejší muž planéty za uplynulé tri roky čelil obvineniu, že v priebehu 12 mesiacov mal zmeškať tri dopingové kontroly.
Tridsaťsedemročný veterán by mal v Dauhe obhajovať titul majstra sveta na 100 metrov.
Športovkyňa so svojím bratom nevyrastala v jednej domácnosti.
Najrýchlejší muž planéty za uplynulé tri roky čelil obvineniu, že v priebehu 12 mesiacov mal zmeškať tri dopingové kontroly.
Druhé skončili domáce reprezentantky Kamilla Rétiová, Luca Bartaová.
Úradujúci majster Európy na 60 m v hale zabehol v Nitre v behu na 100 m čas 10,57 s. Na dvojnásobnej trati mu na splnenie limitu na MS nestačil ani výkon sezóny 20,70.
Dvadsaťsedemročný Juhoafričan sa zranil počas ragbyovej exhibície v Kapskom Meste, keď sa nešťastne pošmykol a spadol. Následne sa v USA podrobil operácii pretrhnutých krížnych väzov.
Na účasť v Katare potreboval prekonať hranicu 20,40 s.
Jekaterina Medvedevová získala v roku 2012 titul majsterky sveta do 20 rokov a svojho času bola považovaná za jednu z najväčších ruských atletických talentov.
Nórský bežec na 400 m cez prekážky zdolal na štvrtkovom prvom finálovom mítingu Diamantovej ligy Američana Raia Benjamina.
Podarilo sa mu to na Memoriáli Josefa Sečkářa v Brne časom 2:24,83 minúty, doterajší rekord mal hodnotu 2:25,2.
Pozitívnu vzorku odovzdala Williamsová na júnových národných majstrovstvách, kde skončila tretia a získala nomináciu na majstrovstvá sveta v Dauhe.
Spolubojovníčkami 19-ročnej martinskej osemstovkárky v tíme starého kontinentu budú Britka Lynsey Sharpová, Oľha Ľachovová z Ukrajiny a ďalšia britská strednotratiarka Alexandra Bellová.
Medzi ženami zvíťazila DeAnna Priceová.
Ako informuje Slovenský atletický zväz, Ryžova diskvalifikovali pre nezrovnalosti v biologickom pase športovca (ABP) a pozitívny test na EPO z 2. júna 2015.
Arzamasovová získala titul svetovej šampiónky v roku 2015 v Pekingu a rok predtým sa tešila z titulu majsterky Európy.