Osemnásobný olympijský víťaz sa v prípade definitívnej dohody s klubom môže predstaviť v tamojšej najvyššej súťaži.
Z nedeľných disciplín zaujal finiš na 100 m prek, o zlate Američanky Jonesovej pred Jamajčankou Andersonovou rozhodli milimetre, pri zhodnom čase 13,01 i tisícinách 0,002 sa študoval foto finiš.
O drámu sa na 10.000 m trati postarali chodci. Zvíťazil Číňan Žang Jao s rovnakým časom 40:32,06 ako druhý v poradí Ekvádorčan Hurtado. V prospech Číňana rozhodlo šesť tisícin sekundy.,aktualizované
Na programe bolo 14 disciplín a hneď v prvej bežeckej utvoril na štvrtke Jamajčan Blomfield časom 44,33 rekord mítingu.
Aj keď si vyrovnala osobný rekord 180 cm, na postup to nestačilo.,aktualizované
Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) suspendovala Ruskú atletickú federáciu v novembri 2015 za rozsiahly a štátom podporovaný doping v krajine.
Zapletalová dosiahla celkove siedmy najrýchlejší čas 58,45, podstatnejšie však bolo, že postúpila priamo, keď v 4. rozbehu finišovala na 2. mieste. ,aktualizované
Gabriela Gajanová postúpila do stredajšieho semifinále priamo časom 2:08,89. Veľkorysý kľúč štyri priamo a štyri s časom zvládla s istotou, v druhom rozbehu finišovala na 3. mieste.,aktualizované
Dvadsaťsedemročný Katarčan sa zranil pri poslednom pokuse o 246 centimetrov, na konte mal svetový výkon roka 240 cm.
Cieľom akadémie je naviesť deti na pravidelný pohyb a tiež zistiť, na aký šport majú nadanie.
Dvadsaťtriročný De Grasse sa chce radšej v plnom zdraví sústrediť na budúcoročné MS a na OH 2020 v Tokiu.
V medailovej bilancii krajín skončila SR s jedným bronzom na 26. mieste.
Dovedna by sa malo v Tampere predstaviť od utorka do nedele 1462 atlétov zo 158 krajín.
V medailovej bilancii sa mohla výprava pochváliť jedným vzácnym kovom, bronzom Andreja Paulínyho v behu na 1500 m.
Pozoruhodný čas však dosiahol aj druhý Šimon Bujna, výkonom 20,67 splnil limit na ME v Berlíne (20,90) a navyše si vytvoril osobný rekord, keď prvýkrát prelomil, a to výrazne, hranicu 21 sekúnd.,aktualizované
Celkove aj s detskými kategóriami štartovalo na podujatí v Štrbe 675 pretekárov zo SR, ČR, Maďarska, Poľska, Ukrajiny, Nemecka a Kene.
Z rozbehov postúpila do nedeľného finále chlapčenská štafeta.,aktualizované
Za limitom na ME v Berlíne (69,00) výrazne zaostala druhá v poradí Nikola Lomnická so 65,71.,aktualizované
Kubiš v niektorých momentoch aj udával tempo na čele, na medzičasoch sa pohyboval od prvého až po siedme miesto. Štartovalo 20 chodcov.,aktualizované
Momentálny počet 15 atlétov, ktorí splnili limit EA, vyvoláva spokojnosť, štvrtkárska štafeta i ďalší môžu tento počet preklopiť aj cez 20.
V behu na 400 m sa očakával najmä súboj Američanky Jessicy Beardovej a Salwy Eid Naserovej z Bahrajnu, ktorá mohla pripojiť k predchádzajúcim trom už štvrté víťazstvo za sebou. ,aktualizované
V behu na 100 m nepostúpil do podvečerného semifinále vo 4. rozbehu 6. Rastislav Jelínek 11,17, no v šiestom sa to podarilo 5. Tomášovi Matuščákovi výkonom 11,09 ako poslednému z 24 semifinalistov. ,aktualizované
Pretekári musia nonstop v limite 25 hodín prejsť vzdialenosť 103 kilometrov hrebeňom Nízkych Tatier. Celkové stúpanie je 5740 metrov, aktuálny rekord má hodnotu 13:37 hodiny.
Ruska atletická federácia (RusAF) je suspendovaná od novembra 2015 pre obvinenia z rozsiahleho dopingu.
Bojovať sa bude aj o nomináciu na olympijské hry mládeže v argentínskej metropole Buenos Aires (6 .– 18.októbra) a odhadom by mohla slovenská výprava získať minimálne dve miestenky.
Medzi mužmi by mali na 31 km trati zo Štrby do Liptovskej Tepličky a späť bojovať o víťazstvo Geoffrey Githuku Chege a Stephen Ndege, medzi ženami Joyce Muthoni Njeruová.
Už minulý rok majsterka sveta z rokov 2007 a 2013 avizovala, že hodlá urobiť toto rozhodnutie.
Bola jedinou ženou, ktorá súčasne držala svetové rekordy v behoch na 100, 200 a 400 m.,aktualizované
V ženskej výške druhá Tatiana Dunajská si vytvorila sezónne maximum so 180 cm. ,aktualizované
Legendárny český oštepár sa rekreačne venuje volejbalu, tenisu i golfu.
Osobný rekord 21-ročného Volka na stovke má hodnotu 10,15 sekundy, v tejto sezóne má zatiaľ na konte o päť stotín sekundy horší čas.
IAAF zverejnila v decembri zjednodušené podmienky na rok 2018 pre športovcov, ktorí mali možnosť súťažiť pod neutrálnou vlajkou už vlani.
Tridsaťštyriročná trojnásobná africká šampiónka s osobným maximom 49,33 sekundy bude na "péteeske" najväčšou konkurentkou slovenskej dvojice Alexandra Bezeková – Iveta Putalová.
Z prvého miesta tohtoročných tabuliek zosadil Brita Zharnela Hughesa.
Z popredných slovenských atlétov budú mať fanúšikovia možnosť vidieť v akcii aj chodca Mateja Tótha, šprintéra Jána Volka, kladivárku Martinu Hrašnovú či bežkyňu Ivetu Putalovú.
Nové pravidlá Medzinárodnej asociácie atletických federácií zakazujú bežkyniam so zvýšenou hladinou testosterónu súťažiť na stredných tratiach.
Tie zakazujú niektorým bežkyniam so zvýšenou hladinou testosterónu súťažiť na stredných tratiach.
O body do kladivárskeho seriálu IAAF (IAAF Hammer Throw Challenge) príde takisto ako pred rokom zabojovať Katarčan egyptského pôvodu Ašraf El Seify, juniorský svetový rekordér.
Tretry mal v súkromnej zbierke fanúšik legendárneho šprintéra a Jamajčan mu ich podpísal a osobne venoval po rozbehu na 100 m na londýnskej olympiáde.
V podvečernom bloku sa predstavili šprintéri na dvojstovke Ján Volko a v B-behu Alexandra Bezeková, vo výške Matúš Bubeník. ,aktualizované