Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 15. november 2024Meniny má Leopold
< sekcia Zahraničie

Mesiac po útokoch v Bruseli zostáva v nemocniciach ešte 44 zranených

Na archívnej snímke záchranári nakladajú zranenú ženu do sanitky po výbuchu v stanici metra v Bruseli 22. marca 2016. Foto: TASR/AP

Útoky, ktoré Brusel zažil 22. marca, si vyžiadali 32 obetí na životoch a vyše 300 zranených. Ich terčom bol jeden z terminálov letiska Zaventem a stanica metra Maelbeek.

Brusel 20. apríla (TASR) - Štyri týždne po teroristických útokoch v Bruseli zostáva v nemocniciach 44 zranených, z nich 24 je hospitalizovaných na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Informovala o tom televízia RTBF s odvolaním sa na vyhlásenie generálneho riaditeľa krízového centra Alaina Lefevra na utorkovej tlačovej konferencii.

V ten istý deň belgická federálna polícia uviedla, že tímy expertov by chceli do konca tohto týždňa ukončiť analýzy DNA z fragmentov tiel obetí atentátov.

Hovorca polície Peter De Waele spresnil, že polícia považuje za svoju povinnosť prejaviť úctu obetiam a pozostalým okrem iného aj tým, že sa dôkladnými analýzami DNA ubezpečí, že nie je možné objaviť žiadnu prípadnú ďalšiu obeť útokov.

Útoky, ktoré Brusel zažil 22. marca, si vyžiadali 32 obetí na životoch a vyše 300 zranených. Ich terčom bol jeden z terminálov letiska Zaventem a stanica metra Maelbeek.

V rukách polície sú dvaja kľúčoví podozriví z priamej účasti na útokoch v Bruseli.

Jedným z nich je Mohammed Abrini, ktorého belgická prokuratúra obvinila z vrážd, pokusov o vraždu a účasti na aktivitách teroristickej skupiny v súvislosti s útokmi v Bruseli a tiež v súvislosti s teroristickými útokmi v Paríži z 13. novembra 2015.

Druhým zadržaným je Osama Krayem. Krayema už v Belgicku obvinili v súvislosti s marcovými výbuchmi v Bruseli a v utorok ho obžalovali aj v spojitosti s novembrovými útokmi v Paríži.