Export bezpečnostnej a obrannej techniky zo SR by sa mohol posilniť
TASR, 7. júna 2021 13:27
Straka poznamenal, že export je pre slovenských výrobcov bezpečnostnej a obrannej techniky a pre krajinu existenčne dôležitý. „Realizáciou exportu štát získava kvalitné výrobné kapacity, ktoré môže využívať v rámci krízových situácií,“ uviedol. Hlavným poslaním združenia je podieľať sa na optimalizácii podnikateľského prostredia a vytváraní podmienok na rast exportu domácej produkcie výrobkov obranného priemyslu. Tvorí ho 55 členov.
RSE združuje viac ako 70 slovenských spoločností a približne 20 domácich aj medzinárodných partnerov. Parízek poukázal na to, že tradícia výroby v oblasti obranného priemyslu pochádza z čias Československa a tento sektor v súčasnosti zamestnáva na Slovensku tisícky ľudí. "Preto sa môžu naši kolegovia spoľahnúť na súčinnosť RSE," dodal.
Prečítajte si aj:
Projektová dokumentácia objektov obrany by nemusela byť sprístupňovaná
Vyplýva to z návrhu novely zákona o obrane SR a zákona o slobodnom prístupe k informáciám, ktoré predložili do parlamentu koaliční poslanci.
Naď: SR je pripravená posilniť spoluprácu s Ukrajinou v oblasti obrany
Ako príklad partnerstva spomenul minister obrany vedúcu úlohu SR v Zvereneckom fonde NATO pre likvidáciu výbušnej munície a boja s improvizovanými zariadeniami (EOD/C-IED) pre Ukrajinu.
Nedostatočné financovanie obrany v minulosti má negatívny vplyv dodnes
Hlavné nedostatky pretrvávajú v oblasti modernizácie OS SR, skonštatovalo ministerstvo obrany v hodnotení.
Viac článkov na tému:
Najnovšie články v rubrike
SAV: Na Slovensku rastie počet podporovateľov odluky cirkví od štátu
Výskum bol realizovaný na vzorke 1245 dospelých obyvateľov Slovenska v období od 4. do 21. októbra tohto roka.
SaS navrhuje zmeny zloženia komisie na kontrolu odposluchov
Komisia by tak podľa návrhu mala aj naďalej osem členov.
Pred 30 rokmi podpísali SR a NATO program v rámci Partnerstva za mier
Slovenská republika sa 29. marca 2004 stala členom NATO. Spolu s ňou do NATO vstúpilo ďalších šesť postkomunistických štátov: Bulharsko, Estónsko, Lotyšsko, Litva, Rumunsko a Slovinsko.